Çalışma: Verimsiz mi yoksa avantajlarla mı dolu?

Yeni bir şirket kurmak zor. İş modeli fikrinizin gerçekten işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek, bulmak, ekibinize kimlerin katılabileceğini ve çalışmak için bir yer bulmak. Son yıllarda, ortak çalışma alanlarının yükselmesiyle: ikinci mücadele artık pek çok yeni girişim için bir mücadele değildir.

Bugün çalışma alanları, ekipleri için bir ofis ararken yeni bulunan girişimlerin baktığı ilk yerdir. Ancak bu, işi etkili bir şekilde yapmanın en iyi yolu mu? Yoksa bu, başlangıç ​​yolculuğuna başlayan diğer genç takımların etrafında takılmak için bir bahane mi? Bugün, bir işbirliği alanında çalışmanın avantaj ve dezavantajlarına bakacağız.

Çalışma ortamınızda alanınızı kiralamanın en bariz argümanı olanaklar ve avantajlardır. Yeri döşemek zorunda değilsiniz , wi-fi ve yazıcılar zaten döşenmiş ve kullanıma hazırdır. İhtiyacınız olduğunda soğuk içecekler ve atıştırmalıklar ve konferans salonları var. Ayrıca, alan gerçekten yüksek bakım gerektirmez. Bundan çok uzak olmayan avantaj, sadece diğer yaratıcı insanlarla bir alanda olmanın getirdiği avantajlardır. Çevrenizdeki topluluğun sahip olduğu beceriler neredeyse her zaman kendi becerilerinizi aşacaktır ve masa ortağınız yeteneklerini sizin için değiştirmeye istekli olabilir. Açık bir zihinle her şey mümkündür.

Ve işte buradayız: yaratıcı ve benzer düşünen insanların etrafında oturmak kendi yaratıcılığınıza yardımcı olabilir, ancak iletişim ekiplerinin yanında oturmak çok gürültülü olabilir. Bu tür alanlar kalabalık, gürültülü ve dikkat dağıtıcı olabilir, bu nedenle sonuç olarak kendi üretkenliğiniz zarar görebilir. Evet, bu yerler beyin fırtınası ve ağ oluşturma için iyi olabilir, ancak oturmak ve işlerin yapılması için gerçekten iyi mi?

Herkese açık ağlar genellikle en güvenli olmadığı için ücretsiz wifi konusu da zordur. Rakipleriniz de olabilecek diğer takımların etrafında olmanız ve gizli bilgileri ele almanız riskli olabilir.

Avantajlı olan tarafa baktığımızda – çalışma alanları talep üzerine ölçeklendirmeyi çok daha kolay hale getirir. Başlangıçta çalışmak, işletmenizin büyüdüğü ve yeni ekip üyelerine ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. Onları ofisinizde barındırmak, bir çalışma alanındaysanız çok daha kolay hale getirir. Yeni iş zihniyetini yaşamak, böyle bir ortamda çalışırken, mekandan yeni bir ofise taşınmanız durumunda adaptasyonu çok daha kolay hale getirir. Bu esnek ve anlaşılır iş anlayışı, daha mutlu ve daha memnun iş arkadaşlarının garanti edilmesine yardımcı olmalıdır.

Sonunda, ortak çalışma alanında aradığınız şeye bağlı. İçinde bulunduğunuz kişi bunu sağlayabilirse, sorun nerede? İşleri hallettiğiniz ve bunu yaptığınız için mutlu olduğunuz sürece önemlidir. Birinde çalışmıyor ve üretkenliği artırmak istiyorsanız, akıllı konferans odası için çözümlerimizi denemek isteyebilirsiniz . Sadece bir ipucu 😉