Çocuk telefonlarında artan tehlikeler

Bir akıllı telefona sahip olmak için yaşınız uygun mu? Mobil medyanın yükselişi en azından bazıları için yavaş yavaş kontrolden çıktığı için, birçok ebeveynin bugünlerde kendilerine sorması gereken bir soru. Ve özellikle genç ve tecrübesiz kullanıcılar için birçok tehlike gözükse de, çocukların % 80’inden fazlasının cep telefonu vardır ve birden fazla sosyal ağ hesabı vardır . Blogda, bugün çocukların kullandıkları telefonlarda tehlikeli davranışlara katkıda bulunan ilgili ve gelecek uygulamaların artan risklerine bir göz atacağız.

Ne yazık ki, siber zorbalık gençlerin günlük yaşamlarının karanlık bir gerçeğidir. Mağdurlar çoğunlukla kızlar, özellikle çok ırklı kadınlar ve engelli ve zihinsel bozukluğu olan kişilerdir – ve çoğunlukla 13-15 yaşındadır. Çoğunlukla bu davranışa bakmaktan sorumlu olmalarına rağmen, ebeveynlerin sadece% 15’i çocuklarının sosyal ağ alışkanlıklarını ve bunların siber zorbalığa nasıl yol açabileceğini biliyor.

Fısıltılar(Whispers), ask.fm, Tellonym

Bu uygulamalar bir soru ve cevap formatı aracılığıyla anonim olarak iletişime izin verir. Bu, Tellonym’in kendisini “internetteki en dürüst yer” olarak adlandırdığı anonim tehditler için büyük bir olasılık sağlar. Bu uygulamalar zaten çok fazla zarara yol açtı, zorbalar anonim yönlerden yararlandı.

TikTok, kik

Kısa bir süre önce konuyla ilgili bir blog yazısı yazdığımız TikTok, 13 yıllık resmi yaş sınırlamasıyla kısa videolar oluşturmak ve paylaşmak için bir uygulamadır. 800 milyon kullanıcıyla, bu uygunsuz içerik veya dil için geniş bir platformdur. Her hesap otomatik olarak herkese açık olarak ayarlanır, bu da yabancıların birbirlerine kolayca metin gönderebileceği anlamına gelir.

Öte yandan Kik, samimi ve etkileşimli özellikleri kullanarak yüz yüze hissi veren bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama 17+ olarak derecelendirilmiş ancak gerçek bir yaş sınırlaması bulunmuyor ve App Store’larda yapılan incelemeler, uygulamanın bir telefon numarasına bağlı olmadığı için seks yapmak için yabancılara metin olarak kullanıldığını gösteriyor.

Ev partisi

Son olarak, Ev partisi arkadaşlarınızın canlı video ve sohbet gruplarındaki metinler aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurabildiği bir uygulamadır. Bu, sizin (veya çocuğunuzun) bilmediği yabancılarla veya gruplarla bağlantı kurmanın çok kolay olduğu anlamına gelir.

Böylece, sevgili ebeveynler, çocuklarınızın ne yaptığını göz önünde bulundurun – ya da böyle genç yaşta tüm yetenekleri ve özellikleri olan bir (akıllı) telefona ihtiyaç duyup duymadıklarını düşünün. Apple ve diğer şirketler mobil cihaz yönetimi özellikleri sunmasına rağmen, geçmişte gevşemişlerdir ve şimdi pek bir şey yapmazlar. Bu nedenle DAKİK sizin için en iyi iletişim aracıdır – bireysel olarak özelleştirilebilen ve her zaman size ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyoruz. Gelecekteki mobil cihaz yönetiminizle ilgili danışmanlık almak için şimdi bize ulaşın.