Tüm kapıları açan bir cep telefonu, merkezi sinir sistemine sahip binalar olabilir mi?

Hayır, bu yeni bir Matrix filmi için fragman değil. Bu gerçeklik.

Artık anaharlarınızı unutmak bir sorun olmaktan çıktı. Misafirleriniz için kapıyı açmanın yeni yolu sadece birkaç tıklamaya ihtiyaç duyuyor.

Kulağa fütüristik gelen bu sesler hali hazırda bugün 1aim’de zaten var. Microsoft gibi, 1aim de bir mobilya deposunda başladı. Kurucuları, birbirlerini ilkokuldan beri tanıyan Yann ve Torben dir. 2016 yılında, dünyanın en büyük dördüncü kapı üreticisi 1aim’e 1. aylarında yatırım yapmış ve girişimi mümkün kılmıştır.

1aim’in kalbi “LightAccessPro” dür. Bu, kapı kilidi işlevi gören havalı bir fütüristik görünümlü cihazdır (fotoğrafa bakın). Herhangi bir akıllı telefonla uyumlu olan yazılım, anahtarın işlevini üstlenir ve kapıyı açmak için cihaza tutulur

Bluetooth ve Fobs’ın yanı sıra fiziksel anahtarı da modern toplumun dışında bırakabilecek bir dijital anahtar.

Ek olarak, binanın merkezi sinir sistemine erişim dünyanın her yerinden akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler ve tarayıcılar aracılığıyla yönetilebilir.

Bunun bir başka avantajı da SMS, E-posta ve Messenger aracılığıyla zamanla sınırlı olup; aileye, arkadaşlara vb. sonsuz sayıda erişim kodu gönderebilmenizdir. Özellikle Airbnb gibi tatil evleri, oteller veya otoparkları kiralayan şirketler için ilerici ve konforlu bir çözümdür.

“Gamma”, 1aim erişim kontrolünü destekliyor ve sayısallaştırma projeleriniz için kullanılabilir. Atölyeye erişim veya çalışma saatlerinin belgelenmesinde kullanılabilir. Ayrıca kişisel akıllı telefonunuzla, yeni servisleri de kullanabilirsiniz. Araba kiralama, toplantı odası rezervasyonu ya da hafta sonları ofise kapıyı açmak – diğer yandan şirket tek bir tıklamayla bunu engelleyebilir.

Akıllı telefonla erişim ilginizi çekiyorsa, lütfen bize bildirin.